Θεσανε τις βασεις οι Κορασιδες μας

Με την εντυπωσιακή συμπαράσταση των φιλάθλων μας, η ομάδα μας νίκησε με 3-0 σετ τον Ιωνικό Αγρινίου και έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση στην 4άδα των πρωταθλήματος. Στον πρώτο προημιτελικό της φάσης των «8», η ομάδα μας διεύρυνε την πορεία της στο Πρωτάθλημά  και απέκτησε σημαντικό πλεονέκτημα ενόψει του επαναληπτικού ματς του Σαββάτου (17-02/ Ώρα: 12:00). Εκεί η ομάδα μας χρειάζεται μόλις 1 σετ για να «σφραγίζει» την πρόκριση στην 4άδα. Κατά τα λοιπά, η ομάδα μας πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση και έφτασε δίκαια στην καθαρή νίκη κόντρα στην ισχυρή ομάδα του Αγρινίου, αφού έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης στο σέρβις, ενώ αντέδρασε εντυπωσιακά σε στιγμές που βρέθηκε πίσω ή σε ισοπαλία στο σκορ.

Εντυπωσιακή εκκίνηση και προβάδισμα!
Η ομάδα μας ξεκίνησε εντυπωσιακά την αναμέτρηση πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης στο 1ο σετ. Το γρήγορο 4-1 σερί έδειχνε τις διαθέσεις των κοριτσιών μας, οι οποίες είχαν τον έλεγχο και το προβάδισμα αρκετές φορές σε όλη την διάρκεια του σετ. Η ομάδα μας βρέθηκε μπροστά με 13-9, 20-14 με αποτελεσματικό σέρβις, για να φτάσει να κατακτήσει το σετ με 25-19 μετά από επίθεση της Βαρέλη.

Σ
υνέχισαν την καλή τους εμφάνιση και στο 2ο!
Αν και βρέθηκαν πίσω με 0-2 στο σκορ, η ομάδα μας αποφασισμένη προηγήθηκε 5-2,  με σέρβις της Πορτοβάρα. Την καλή εμφάνιση συνέχισε η ομάδα μας, γεγονός που δεν την άφησε να γυρίσει ούτε 2 ολόκληρες περιστροφές! Αποτελεσματικές επιθετικά και σε σέρβις η ομάδα μας προηγήθηκε 11-6, 17-12 και πήρε το σετ 25-17, προηγούμενη 2-0 σετ.
Συγκλονιστική εξέλιξη αλλά «Αρτινό» φινάλε!
Και οι 2 ομάδες αποφασισμένες να κατακτήσουν το σετ αυτό μπήκαν δυνατά και η πρώτη περιστροφή τελείωσε με ισοπαλία στο σκορ (9-9). Η συνέχεια δεν ήταν όμοια, αφού με πολύ δυνατό σέρβις η αρχηγός μας Πορτοβάρα  έφερε το σκορ 15-10. Το ίδιο επιτέλεσαν και οι Νταούλια, Βαρέλη καθώς η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ 19-12, 25-15 αντίστοιχα, φέρνοντας την διαφορά σε διψήφιο αριθμό και την νίκη της ομάδας μας με 3-0 σετ!