ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017-18

Α/α

ΣΗΜΑ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΣΕΤ

ΒΑΘΜΟΙ

1.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

06

18 - 01

18

2.

Γ.Σ. ΑΡΤΑ VOLLEY

06

12 - 06

12

3.

ΑΓΟ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

06

04 - 15

03

4.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

06

03 - 15

03

                                Β΄ Φάση - Προημιτελική (Χιαστί) με τους νικητές να προκρίνονται στην 4άδα

Α) 1ος αγώνας  10/02 & ώρα 16:00  Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ - Ιωνικός Αγρινίου                          Αποτέλεσμα: 3-0
     2ος αγώνας  17/02 & ώρα 12:00  Ιωνικός Αγρινίου - Γ.Σ. Άρτας                                                     0-3

Β) 1ος αγώνας 17/02 Παναιτωλικός - Φιλαθλητικός                                                    Αποτέλεσμα: 0-3
     2ος αγώνας 18/02 Φιλαθλητικός - Παναιτωλικός                                                                              3-0

Γ) 1ος αγώνας 10/02 Βολίδα Κέρκυρας - Ελπίδα Ιωαννίνων                                     Αποτέλεσμα: 3-1
     2ος αγώνας 17/02 Ελπίδα Ιωαννίνων - Βολίδα Κέρκυρας                                                               2-3

Δ) 1ος αγώνας  Ερμής Ηγουμενίτσας - Ηρακλής Ιωαννίνων                                     Αποτέλεσμα: 0-3
     2ος αγώνας Ηρακλής Ιωαννίνων - Ερμής Ηγουμενίτσας                                                                3-0

Στην 4άδα προκριθήκανε η ομάδα μας, ο Ηρακλής, η Βολίδα Κέρκυρας και κατά πάσα πιθανότητα ο Φιλαθλητικός.
Τα ζευγάρια των διπλών ημιτελικών έχουν ως εξής:
1οι ημιτελικοί
Σάββατο 24/2/2018 & ώρα 18:00 Γ.Σ. Άρτας - Ηρακλής Ιωαννινων: 0-3
Σάββατο 24/2/2018 & ώρα 18:00 Βολίδα Κέρκυρας - Φιλαθλητικός Πρέβεζας: 0-3
2οι ημιτελικοί
Σάββατο 03/3/2018 & ώρα 15:30 Ηρακλής Ιωαννίνων - Γ.Σ. Άρτας: 3-1
Σάββατο 03/3/2018 & ώρα 17:00 Φιλαθλητικός Πρέβεζας - Βολίδα Κέρκυρας: 3-1
Στον μεγάλο τελικό προκριθήκανε Ηρακλής Ιωαννίνων και Φιλαθλητικός Πρέβεζας. Αντίθετα στον μικρό τελικό η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Βολίδα Κέρκυρας με στόχο το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη (3η) θέση.

Για την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
1ο παιχνίδι 17/3 ώρα 15:00  Βολίδα Κέρκυρας - Γ.Σ. Άρτας: 3 - 2 (22-25,25-18,18-25,25-17,15-13)
2ο παιχνίδι 1 /4 ώρα Γ.Σ. Άρτας - Βολίδα Κέρκυρας:2 - 3 (22-25, 25-11, 25-20, 20-25, 12-15)
Τρίτη θέση και χάλκινο μετάλλιο η Βολίδα Κέρκυρας.

Για την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
1ο παιχνίδι 18/3 ώρα 18:00 Φιλαθλητικός Πρέβεζας - Ηρακλής Ιωαννίνων: 3 - 2 
2ο παιχνίδι Ηρακλής Ιωαννίνων - Φιλαθλητικός Πρέβεζας: 1 - 3 
Πρωταθλητής Κορασίδων Φιλαθλητικός Πρέβεζας

     Τα παιχνίδια του Σ/Κ